Najtraženiji pojmovi u Hrvatskoj na tražilici Google u 2020. godini

Na temelju pretraživanja u Hrvatskoj tijekom 2020. godine, Google je objavio listu najtraženijih pojmova te donosi jedinstveni uvid u najpopularnije trendove.

Ove godine Google obilježava 20. godišnjicu predstavljanja najtraženijih pojmova na svojoj tražilici, objavljujući stotine listi u više od 70 zemalja diljem svijeta. Ova godina bit će definitivno zapamćena u povijesti kao godina koronavirusa koji je utjecao na sve aspekte društvenog života i poslovanja. Stoga ni ne čudi da su se na Googleu najviše pretraživali pojmovi vezani uz pandemiju COVID-19. Očekivano, najviše se pretraživao pojam koronavirusa – novog virusa koji je cijeli svijet okrenuo naglavačke. U vezi s time je recept s najvećim brojem pretraživanja – onaj  za pripremu kruha, budući da su za vrijeme lockdowna mnogi od nas usavršavali pekarske vještine. Nestašica kvasca i dezinfekcijskih sredstava potaknula je ljude da među pitanjima „Kako?“ najčešće postavljaju upravo pitanja Kako napraviti kvasac? i Kako napraviti sredstvo za dezinfekciju?.

Nadalje, pandemija je uzrokovala da aplikacija ePropusnice koja je omogućavala kretanje za vrijeme lockdowna po količini pretraživanja u Hrvatskoj prestigne svjetski popularnu aplikaciju za videokomunikaciju Zoom. Također, za očekivati je bilo da će se platforme za „učenja na daljinu” naći na vrhu najpretraživanijih pojmova u Hrvatskoj. Ne smijemo zaboraviti da je potres magnitude 5,3 po Richteru koji je ove godine pogodio Zagreb i Zagorje uvelike utjecao da ova prirodna katastrofa bude događaj koji je zabilježio najveći broj pretraživanja u Hrvatskoj.

Slijedi pregled najčešće pretraživanih pojmova na tražilici Google u Hrvatskoj tijekom 2020. godine:

Najčešće pretraživani pojmovi u Hrvatskoj

  1. Koronavirus
  2. Google Classroom
  3. Office 365 za škole
  4. Potres Zagreb
  5. Kobe Bryant
  6. ePropusnica
  7. Izbori SAD
  8. DIP
  9. Joe Biden
  10. Masoni

Više informacija o najtraženijim pojmovima na tražilici Google diljem svijeta, kao i Googleov godišnji video možete pronaći na sljedećem linku: 2020. godina u pretraživanju.

Please follow and like us:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.